Реформа образования: останавливать или продолжать

Освіта відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні громадянського суспільства і розвитку країни в цілому. Про це постійно говорять освітяни, акцентують увагу лідери думок, а в нещодавніх передвиборчих перегонах окремі партії у своїх програмах виділяли питання реформування освіти та науки як пріоритетний напрямок.
Яким буде рух у напрямку реформування освітньої та наукової сфери поки можемо лише здогадуватися. У інформаційному просторі зараз стала модною тенденція нівелювати напрацювання попереднього уряду, а подекуди навіть привласнювати окремі досягнення, наповнюючи вже виконаними завданнями свою майбутню програму трансформації у тій чи іншій сфері. Більшість чекає на швидкі зміни і покращення, з радістю вірять у реальність заробітних плат вчителям державних шкіл у 4 тис. доларів і часом категорично відмовляються підтримувати освітню реформу, змінюватися на місцях і співпрацювати з іншими. Тим не менше, варто визнати, що ніколи раніше у нашій країні освіті не надавали стільки уваги у суспільстві та коштів з державного бюджету, як у останні роки.
Так, на жаль, наукова сфера не отримала належної уваги з боку чиновників та фінансування від нинішнього МОН, є багато запитань до реформування вищої освіти. Тим не менше Міністерство освіти і науки під керівництвом Лілії Гриневич визначило для себе першочерговим реформування середньої освіти, адже саме зі школи починається формування особистості, яка у майбутньому може свідомо обирати вищий навчальний заклад та професію.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.