Сьогодні в Україні в інтернатних закладах перебуває близько 96 000 дітей, з яких 90 000 мають батьків. Ці цифри не нові, їх часто озвучують організації, які працюють в сфері захисту дітей. До цього часу не всі українці знають, що у нас розпочалася реформа деіституціалізації. Більше того, не всі її підтримують, мотивуючи це тим, що не всі інтернати погані. Але немає поганих і хороших інтернатів. Є чітке розуміння, що жоден інтернат не може замінити дитині сім`ю.

З 2017 року, коли була прийнята Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 рік, реформа продовжує "обростати" безліччю міфів. І найбільш популярним залишається той, що всі інтернати закриють, а "на вулиці" залишаться не лише працівники, а й діти.

Реформа деінституціалізації (далі – ДІ) – це тривалий процес, інтернати будуть припиняти свою роботу поступово, а не всі одночасно. Саме для того, щоб жодна дитина не постраждала, не опинилась на вулиці цей процес має бути добре спланований та організований.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку