Математика - не самое главное в жизни учеников

Нещодавно була оприлюднена новина про те, що з 2021 року ЗНО з математики буде обов’язковим. Це викликало шквал різнобарвних емоцій та обурення з боку громадськості. Для частини суспільства, офіційно оголошена стратегія руху щодо підвищення рівня знань з математики в учнів, стала справжнім подарунком. В той час як інша частина громадян почала говорити про "глибоку несправедливість", "навіщо гуманітаріям математика", "мені математика в житті не стала в нагоді" і ще багато речень, які вкотре розділили тимчасово суспільство на "гуманітаріїв" та "технарів".
Вчені нейрофізіологи давно вже довели, що не існує "технарів" та "гуманітаріїв" як таких, а для вирішення більш складних завдань мозок потребує "тренувань", як і м’язи, що тренує спортсмен, щоб досягати високих результатів. Щоправда проблеми з вивченням математики не вирішуються лише збільшенням кількості годин, а освітній процес потребує саме якісних змін у підходах до навчання учнів різного віку з врахуванням психофізіологічних особливостей розвитку дитини.
Чому ж математика є такою необхідною та чи "математикою єдиною"?
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.