80% готовы и дальше ходить на работу. Большой опрос, что думают украинцы о коронавирусе
Боятся не за себя, а за близких; женщины ответственнее; начинают беспокоиться за экономику. Как изменилось отношение украинцев к COVID19 за 1,5 месяца
Тетяна Павлушенко

Компанія Gradus провела три хвилі репрезентативних опитувань українців про коронавірус та карантин. Про що ми тепер знаємо?
Підсумки коротко
- Українці з часом стали швидко обізнані щодо проблеми коронавірусу та карантину. І хоч базові правила щодо миття рук дуже прості, не всі їх виконують, особливо чоловіки.
- Українці більш переймаються за близьких, ніж за себе - що може стати у нагоді владі при комунікації з населенням.
- На сьогодні ще немає паніки і є підтримка дій влади (люди погоджуються на карантин). Але існує ризик, що влада суттєво недооцінює питання економіки. Більшість респондентів продовжують працювати (мало хто перейшов на домашній режим) і не готові відмовлятись від поїздок на роботу. Влада має задуматися над питанням економічних ризиків, які у довготривалій перспективі є не менш важливими, ніж питання здоров’я та безпеки.
- Поки у влади є довіра населення щодо проміжних кроків та відсутність паніки, цим варто скористатись, щоб почати довготривалі економічні кроки та комунікацію про економічні ризики. Експертне середовище наголошує, що в Україні є нагальна проблема масового тестування на коронавірус, а також серйозні економічні виклики. Владі краще зосередитись на цих питаннях, ніж на надмірних та необґрунтованих обмежувальних заходах, які не враховують ситуації з настроями в країні.
Читайте нас в Telegram: проверенные факты, только важное
Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку
Вкусная Пасха. Составляем корзину и готовим праздничный стол на разный бюджет
Special project
