Россия и украинские выборы: какую тактику выбрали в Кремле

Президентська кампанія в Україні вже традиційно є масштабним протистоянням, яке нагадує неоголошену громадянську війну. Вибори-2019 не претендують на виключення. Ба більше – вони стануть першими в умовах усвідомлення українським суспільством нинішнього стану справ у відносинах з Росією та масштабу втрат, яких зазнала Україна протягом 5 останніх років.
До речі, про втрати. ООН нещодавно оновила цифру втрат внаслідок бойових дій на Донбасі, і вона виросла з 10 тисяч до 13 тисяч при кількох десятках тисячах поранених. До того ж конфлікт на сході України – найбільший у Європі протягом 20 останніх років, і реакція на нього з боку НАТО, ЄС, ОБСЄ доволі напружена.
Що стосується Кремля, то тамтешні цинічні прагматики переконані, що вибори як момент протистояння між різними політичними силами є найкращим способом для втручання у внутрішні справи України. Протягом 1994 – 2012 року Росія на різні смаки втручалася в електоральні кампанії в Україні, і відмовлятися від цієї шкідливої звички намірів не має. Схоже, їй кортить взяти реванш за руйнування виборами 2014–2015 років, які пройшли в Україні, міфу про "київську хунту".
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.