Транзит власти по-Путину. Без хороших новостей для Украины

15 січня Володимир Путін оголосив перед Федеральними Зборами президентське послання. Раніше ніж зазвичай у попередні роки. За чотири роки до завершення своєї каденції на посаді глави держави, Путін запропонував конституційну реформу, яка дозволить йому залишитися при владі після завершення повноважень.
Аксакал пострадянської політики Нурсултан Назарбаєв має всі підстави пишатися: пропозиції Путіна нагадують транзит влади у Казахстані, де багаторічний президент перетворився на єлбаси, голову Державної Ради. Аналогічний орган, який сьогодні перебуває у зародковому стані, буде розвивати і Росія. Мало хто сумнівається, що його очолить Путін після 2024 року. Варто замислитися і очільнику РПЦ Кірілу (Гундяєву), адже амбіції господаря Кремля щодо розширення повноважень, можуть не зупинитися на сфері державного управління. "Православний аятола" - цілком реальна перспектива для сучасної Росії.
Прем’єра Дмитра Медведєва переведено, після оголошеної ним відставки уряду, на посаду заступника секретаря російського Радбезу. Там він стане куратором силових органів. Цікава рокіровка, яка дає можливість стверджувати, що російська тандемократія продовжує функціонувати, часом набираючи нових форм. Тому прихід на посаду голови уряду Михайла Мішустіна – технократа у російській системі координат – не повинен дивувати. Ставити на підконтрольного noname для Путіна – звичайна практика.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.