"Навіщо їхати вчитися в Гарвард, якщо є Трускавець". Поки в фейсбуках палає дискусія щодо того, де, кого і як (не) треба вчити, ми в Трускавці власне вчимося. Якби ви прийшли працювати в Google, вам би теж кілька днів розповідали про те, як у них все там працює і як отримати необхідний результат. Держава ще більше ніж Google – про процедури та стимули. 

Хороші люди з хорошими намірами можуть створювати погані стимули. Ілюстрацією цього парадоксу є відомий "ефекти кобри": якщо ви хочете знищити всіх кобр в країні, то платити людям за їхній збір – це погана ідея. Вони почнуть їх розводити. 

В другий день "Школи депутата" ми говорили з Олексієм Гончаруком саме про те, що хороших намірів недостатньо для того, щоб бути ефективним депутатом. Нардеп, міністр, чи будь-який чиновник повинен починати будь-яку свою роботу з формулювання проблеми людини. Чому? Бо наш клієнт - це українець. Не бізнес, не промисловість, не профспілки, навіть не група людей – як то "шахтарі" чи "студенти", а Василь Петрович з Червонограда, який працює в збитковій шахті та три місяці не отримує зарплату.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку