Демобилизация Народного Фронта: причины и последствия

Політична сила, яка на парламентських виборах 2014 року набрала найбільше голосів у командному заліку (понад 22%), не братиме участі у командному заліку «великих перегонів» цього літа. І це, на жаль, виглядає логічним.
«Народний фронт» було створено колишніми членами ВО «Батьківщина» влітку 2014 року, напередодні дострокових парламентських виборів. Очолив партію тодішній прем’єр Арсеній Яценюк, під її прапорами зібралися політичні важковаговики – Андрій Парубій, Олександр Турчинов, Арсен Аваков. Політична сила зуміла обійти заклятих друзів з БПП на фініші перегонів, тим самим забезпечивши Арсенію Яценюку підстави для збереження прем’єрського портфеля. Низка представників «Народного фронту» увійшла до складу уряду, спільно з порошенківцями партія утримувала коаліційну єдність у парламенті, який ми переоберемо цього року.
Про успіхи «фронтовиків» сказано чимало, і ця політична сила справді створила не лише другу за чисельністю фракцію Верховної Ради восьмого скликання, але і досягла її монолітності. Патріотичні та підкреслено антиросійські настрої «НФ» знаходили широку підтримку громадян, проте партія не скористалася цим фактом у належний спосіб. Місцеві вибори 2015 року «Народний фронт» пропустив, а партійний з’їзд провів лише за три роки після перемоги на парламентських виборах. Брак партійної структури на місцях зіграв з популярною партією злий жарт. До того ж її супроводжувало чимало резонансних скандалів.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.