Рынок, которого нет, или Как украсть у самих себя $5 млрд
Увесь рік Україна посилено готувалась до зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель. Незважаючи на те, що і останній міністр агрополітики Тарас Кутовий, і його попередник Олексій Павленко, пішли з посади саме через те, що не змогли завершити земельну реформу, віра в те, що вільний обіг найбільшого багатства українських аграріїв настане, теплилась в головах більшості свідомих громадян аж до кінця листопада.
Розмови про наповнення кадастру та його електронну версію, горезвісний блокчейн для захисту від махінацій, сотні круглих столів та конференцій на тему ринку землі, навіть бурхлива дискусія на літньому форумі Grain Ukraine в Одесі та спеціальні грантові роз’яснювальні ініціативи підживлювали сподівання на кардинальні зміни. А літня заява МВФ щодо необов’язковості введення ринку землі цьогоріч стримувала скепсис щодо проведення земельної реформи. Українці терпіли і вірили, що от-от право розпорядження їхньою власністю стане таки визначеним законом. Але не так сталось, як гадалось…
Запамятайте їхні імена
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.