Войны высокой интенсивности: чему учат НАТО боевые действия на Донбассе

Кожне повідомлення про спільні тренування чи підготовку українських військових армійцями країн НАТО супроводжується ритуальною тезою про те, що іноземні військові не лише передають відповідні навички українцям, але і вивчають наш досвід. Проте на скільки справедливою є ця теза і що за нею стоїть на практиці?
Міждержавні війни високої інтенсивності на сьогодні є справді рідкісним явищем, а тому будь-який конфлікт, який має відповідні риси, справді викликає значний інтерес і зацікавленість. Теоретики намагаються визначити особливості ведення бойових дій на поточному етапі, які потім враховують в своєму військовому будівництві.
Яскравим прикладом є осмислення уроків війни 1973 року між Ізраїлем і коаліцією Єгипту та Сирії. Вивчення війни Судного дня дало значний поштовх в розвитку військової справи і було одним із рушіїв створення США першої доктрини ведення операцій під назвою "Активна оборона", яка потім трансформувалася в доктрину "Повітряно-наземна битва".
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.