Увага! Сторінка монетизується!

Холодний криптовалютний гаманець Trezor

4,6
  • Високий рівень безпеки
  • Анонімізація платежів
  • Зручний інтерфейс
  • Кваліфікована служба підтримки

Увага! Сторінка монетизується. Ми можемо отримувати винагороду, коли користувачі реєструються, поповнюють рахунок або використовують промокод, перейшовши на сайт компанії Trezor за посиланням на нашому сайті. Це не вплине на якість послуг, вартість активів чи розмір комісії для вас.

Інформація, опублікована на порталі Ліга.Crypto, була взята з відкритих джерел. Ми не даємо інвестиційних порад та не несемо відповідальності за фінансові операції користувачів.

Пам'ятайте, що інвестиції у криптовалюти пов'язані з високим ризиком. Щодня частина інвесторів втрачає вкладені кошти через високу волатильність ринку, а трейдери зазнають збитків через використання високоризикових торгових інструментів, таких, як ф'ючерси та кредитне плече.

Волатильність курсу може призвести до втрати вкладених коштів. Маржинальна та ф'ючерсна торгівля несуть підвищені ризики й можуть спричинити значні збитки.

Марія Пенчковська

Марія Пенчковська — авторка публікацій, присвячених криптовалюті та фондовим біржам

Опубліковано

Марина Семенова

Марина Семенова — спеціалізується на криптовалютному та фондовому ринку

Відредаговано

Огляд холодного гаманця Trezor
Перевірено:
Мови На пристрої – англійська
Стейбли
  • USDC
  • USDT
  • BUSD
  • TUSD
  • DAI тощо
Фіатні валюти Відсутні
Кількість криптовалют 1600+
Стейкінг Відсутній
Реєстрація Не потрібна
Верифікація Не потрібна
Мобільний застосунок Відсутній
Варіанти поповнення рахунку Через криптогаманці
Виведення грошей на картку Відсутнє
Бонуси Відсутні
Служба підтримки
  • Онлайн-чат
  • FAQ
  • база знань
  • форум
  • блог

Переваги

  • Безпека. Приватні ключі доступу до монет зберігаються безпосередньо на носії, тому їх завжди можна тримати при собі й не побоюватися витоків з біржі через технічні збої або зломи.
  • Анонімність. Ані пристрій, ані його софт не зберігають даних про користувача.
  • Мультивалютність. На гаманцях Трезор можна зберігати понад 1200 різних монет та токенів.
  • Підтримка найпопулярніших десктопних та мобільних операційних систем.
  • Наявність програмної оболонки для зручної купівлі, продажу, обміну та інших операцій із криптою.

Недоліки

  • Крихкість. Пошкодження корпусу або екрана спричинить необхідність купувати новий гаманець.
  • Залежність від seed-фрази. Якщо користувач забуде/втратить насіння відновлення, він ризикує безповоротно втратити накопичення.
  • Висока ціна на модель із сенсорним екраном.

Холодний гаманець Trezor

Холодний криптовалютний гаманець Trezor

Апаратний гаманець Трезор — це фізичний носій, що нагадує флешку, яка дозволяє зберігати криптовалютні активи. Завдяки кільком рівням захисту на рівні як «заліза», так і програмного забезпечення такий спосіб зберігання крипти набагато надійніший за програмний. Компанія-виробник стверджує, що витоків коштів із її пристроїв ще жодного разу не було виявлено.

Зараз на українському ринку доступні 2 моделі пристрою – флагман Model T та більш бюджетна версія One. Система самих гаманців підтримує лише англійську мову, а у допоміжному софті для ПК є вибір із 5, у тому числі можна включити й російську. Носії можна легко знайти на популярних маркетплейсах. На момент написання статті ціна Трезор Ван складає приблизно $85, а ціна гаманця Trezor Model T — $250.

Критерії Показник
Безпека 5
Простота реєстрації 5
Простота використання 4,5
Оптимізація для мобільних 4
Вибір криптовалют 4
Поповнення та виведення криптовалюти 5
Функціонал та технічні характеристики 5
Швидкість роботи 5
Робота служби підтримки 5
Доступність 5
Вартість гаманця 4
Відгуки 5
Загальна оцінка 4,7

Навіщо потрібен апаратний гаманець?

Фізичний, холодний та апаратний криптогаманець Trezor – це назви того самого пристрою, призначеного для зберігання криптоактивів за межами біржі або програмного гаманця. Якщо проводити паралелі зі зберіганням реальної валюти, це ваш персональний сейф, обладнаний надійними системами безпеки: навіть якщо злодії проникнуть до будинку, далеко не факт, що вони зможуть відкрити сховище. Управління криптовалютою відбувається за допомогою офіційної програми, яка надає автономний доступ до гаманця навіть без інтернету.

Принцип роботи Trezor

Щоб використати апаратний криптогаманець Trezor, необхідно його розпакувати та підключити до комп'ютера або смартфона за допомогою кабелю USB Type-C (є в комплекті). Далі, дотримуючись інструкцій з офіційного сайту, потрібно встановити клієнт та налаштувати засоби безпеки: насіння відновлення, пін-код та ін. Операції з криптовалютою (поповнення, купівля, продаж, обмін) будуть виконуватися за допомогою програми, а інтерфейс підтвердження дій з'являтиметься на пристрої. За потреби можна відновити гаманець із резервної копії або скинути пристрій до заводських установок через меню.

Безпека апаратних гаманців Trezor

На рівні ПЗ захист вибудуваний у кілька рівнів:

  1. Основний елемент – це 12 (24 на моделі One) слів насіння відновлення. Користувач самостійно вносить їх у систему пристрою, а потім, використовуючи таку комбінацію, може верифікувати себе як власника.
  2. Фраза-пароль (Passphrase) – додатковий метод захисту у разі, якщо насіння відновлення стане відомо третім особам.
  3. Пін-код – це можливість встановити до 9 цифр персонального коду доступу. Після 15 неправильних спроб введення гаманець автоматично зітре всі дані.
  4. Система автономної роботи, яка не зберігає дані користувача та не передає інформацію компанії-розробнику.

Корпус пристрою герметизований за допомогою ультразвуку.

Апаратний гаманець Trezor Model T

Огляд криптогаманця Trezor Model T

Ця модель охарактеризована творцями як «найсучасніший» холодний криптогаманець. В офіційному огляді Trezor вказано, що на пристрої можна зберігати не тільки криптовалюту, але також паролі та ключі. У комплекті з ним поставляються кабель для підключення до ПК або смартфона, магнітна док-станція, 2 буклети для запису насіння відновлення, інструкція та наклейки. У коробці встановлено магнітний замок.

Оформлення та інтерфейс гаманця Трезор Модель Т

Гаманець має вигляд шестикутника. Він оснащений кольоровим сенсорним екраном в 1,54 дюйма та роздільною здатністю 240х240 пікселів. Над екраном розташований напис Trezor із фірмовим логотипом, а внизу пристрою знаходиться порт Type-C, запаяний спеціальною пломбою. Її цілісність підтверджує факт, що пристроєм раніше ніхто не користувався.

Мінімалістичний інтерфейс відображає функції та призначення приладу. Прошивка англійською мовою. Керування криптоактивами відбувається через програму Trezor Suite, доступну для Windows, Mac та Linux, або її браузерну версію. На екран гаманця дублюється платіжна інформація, а також виноситься меню підтвердження операції.

Характеристики та функції холодного гаманця Trezor Model T

Гаманець має габарити 64х39х10 мм і важить 22 грами, сертифікований за протоколами CE і RoHS і не схильний до впливу рентгенівських променів, що дозволяє без побоювань перевозити його в літаку. Може працювати при температурі -20...+60°C.

Усередині пристрою знаходяться процесор Cortex-M4 із частотою 168 МГц, а також додатково розроблена система Trezor Core. Крім цього підтримується робота microSD-накопичувачів.

Перед використанням гаманця на офіційному сайті Трезор необхідно скачати та встановити фірмовий застосунок. За бажанням можна використовувати браузерну версію, яка доступна для Google Chrome та Mozilla Firefox. Якщо ПК неправильно обробляє підключений пристрій, можна спробувати оновити драйвер для порту USB.

При першому підключенні необхідно налаштувати систему безпеки: прописати насіння відновлення – у цій моделі це 12 слів – і зберегти його де-небудь за межами пристрою (наприклад, на аркуші паперу). Далі призначити фразу-пароль і пін-код, дати гаманцю персональне ім'я, кастомізувати головний екран тощо.

Після цих нескладних маніпуляцій вже можна скористатися основними функціями пристрою: класти в Трезор криптовалюту, генерувати адреси для кожної нової транзакції, купувати, продавати та обмінювати активи без додаткових комісій компанії-розробника. Технологія Coinjoin дозволяє підвищити анонімність будь-якого платежу.

При необхідності всі дані з гаманця можна стерти або відновити. Головна умова для цього – доступ до насіння відновлення, яке має зберігатись у надійному місці.

Криптовалюти, доступні в Trezor Model T

Головне питання, яке виникає перед покупкою гаманця Trezor: які монети підтримує пристрій? Крім популярного Bitcoin, можна працювати з такими токенами та альткоїнами, як:

  • Ethereum;
  • Tether;
  • BNB;
  • Polygon;
  • Dogecoin;
  • Binance USD;
  • Avalanche;
  • Cronos;
  • Huobi;
  • Dash та іншими.

Усього для отримання, зберігання та відправлення доступно понад 1400 видів криптовалюти. Обміняти без додаткової комісії можна частину з них. Якщо хочете дізнатися перелік всіх підтримуваних валют, а також набір опцій для кожної конкретної монети у меню гаманця, офіційний сайт Trezor прийде вам на допомогу.

Вартість Trezor Model T

З метою безпеки рекомендуємо замовляти гаманець на офіційному сайті виробника. Версія із сенсорним екраном коштує $219, додатково оплачуються доставка та всі можливі митні збори.

Якщо ви довіряєте українським інтернет-магазинам та маркетплейсам, можете замовити пристрій там — це коштуватиме приблизно $245-280. Те, що до вас приїде якісний, оригінальний гаманець, відгуки про Трезор підтверджують неодноразово.

Плюси та мінуси Trezor Model T

Переваги:

  • Компактність та ергономічність;
  • високий рівень захищеності;
  • можливість автономної роботи без інтернету;
  • підтримка понад 1400 видів криптовалют;
  • Підтримка microSD.

Недоліки:

  • Висока ціна;
  • Порівняно невеликий гарантійний період – 12 місяців.

Апаратний гаманець Trezor Model One

Огляд криптогаманця Trezor

Трезор Модель Ван є базовою версією холодного сховища чеської фірми. У порівнянні зі «старшим» продуктом, цей гаманець підтримує менше монет, має інший інтерфейс підключення і є менш зручним, проте його ціна втричі нижча, ніж у Model T.

Коробка містить:

  • Гаманець Trezor Model One;
  • кабель USB-A – USB-A;
  • 2 бланки для запису сід-фрази;
  • офіційну інструкцію та наліпки.

За додаткову плату можна купити м'який чохол та шнурок для зручного транспортування.

Оформлення та інтерфейс гаманця Трезор Модель Ван

Гаманець упакований у шестикутний пластиковий корпус чорного чи білого кольору. Зверху вигравійовано логотип та назву компанії.

Для керування використовуються 2 кнопки — у тому числі й для введення цифр та літер. Зображення виводиться на OLED-дисплей роздільною здатністю 128x64 пікселя, якого вистачає для відображення шести рядків тексту – тобто публічний ключ для відправлення та отримання криптовалюти буде видно повністю.

Габарити Trezor Model One становлять 60x30x6 мм, а вага – 12 г. Виробником заявлена ​​робоча температура -20...+60°C, пристрій захищений від рентгенівського випромінювання (можна перевозити в літаку), але він не є волого-, вогне-, пилостійким, ударостійким та невразливим до хімічного впливу.

Характеристики та функції холодного гаманця Trezor Model One

Серцем апаратного сховища є процесор ARM Cortex-M3 на 120 МГц та спеціальна операційна система, розроблена Trezor із додатковим захистом від зломів.

Частини корпусу скріплені за допомогою ультразвукового зварювання, не містять болтів, цвяхів, клею та зварювальних матеріалів. Завдяки цьому дістатися плати гаманця, не пошкодивши її, практично неможливо.

Гаманець Трезор поставляється із запечатаним USB-портом і без попереднього програмного забезпечення, щоб уникнути злому. Якщо один з аспектів не відповідає написаному, варто відразу ж звернутися до виробника та обміняти товар.

На програмному рівні захист забезпечується:

  • Seed-фразою, яка складається з 12 слів — вона записується та зберігається тільки на гаманці та не синхронізується з серверами компанії;
  • пін-кодом, який потрібно вводити на пристрої під час запуску та підтвердження вихідного платежу;
  • паролем для інтерфейсу Trezor Suite;
  • технологією U2F, що дозволяє використовувати гаманець як засіб для двофакторної аутентифікації.

Адміністрування криптоактивів, завантаження та оновлення прошивки гаманця здійснюється через десктопну програму Трезор Сьют (підтримує Windows, Mac та Linux) або аналогічний вебінтерфейс, доступний через комп'ютерні та мобільні (як для Android, так і для iOS) браузери. Через офіційний софт можна відправляти та отримувати криптоактиви за публічною адресою, купувати їх на біржах та в обмінниках, не виходячи із програми, а також обмінювати за незалежним курсом без додаткових комісій з боку Trezor.

Криптовалюти, доступні в Trezor Model One

У даній версії гаманця зараз доступно 1200+ криптомонет та токенів, серед яких:

  • Bitcoin;
  • Ethereum;
  • Tether;
  • USD Coin;
  • Polygon;
  • Dogecoin;
  • Shyba Inu;
  • Avalanche;
  • Binance USD;
  • LiteCoin;
  • Uniswap і т. д.

З повним переліком доступних віртуальних валют можна ознайомитись на офіційному сайті Трезор. Для управління більшістю з них буде достатньо внутрішніх ресурсів Trezor Suite, але для окремих (наприклад, Stellar, Cronos, Arbitrum та ін.) можуть знадобитися сторонні програми, доступні для завантаження в офіційному клієнті.

Вартість Trezor Model One

У момент написання статті вартість Трезор Модель Ван на офіційному сайті становила $58 без урахування доставки та митного збору. Також виробник пропонує фірмовий силіконовий чохол за $15 та металеві вироби для зберігання сід-фрази від $129 за одиницю.

У магазинах України ціна на гаманець варіюється в межах $81-87, доставка країною оплачується окремо. Гарантія при покупці в такий спосіб становитиме від 12 до 24 місяців залежно від маркетплейса.

Плюси та мінуси Trezor Model One

Переваги:

  • Високий рівень захищеності даних.
  • Простий і зрозумілий інтерфейс гаманця та програми для керування активами.
  • Підтримка всіх найпопулярніших десктопних та мобільних платформ.
  • Великий перелік монет і токенів, що підтримуються.
  • Можливість обмінювати крипту без додаткової комісії.

Недоліки:

  • Незручне керування за допомогою 2 клавіш.
  • Застарілий інтерфейс підключення.
  • Відсутність анонімайзера платежів, як у Модель Т.

Порівняння Trezor, Ledger та SafePal S1

Trezor Model T Trezor One Ledger Nano X Ledger Nano S Ledger Nano S Plus Ledger Stax SafePal S1
Габарити 64х39х10 мм 60х30х6 мм 72х18, 6х11, 75 мм 56,9x17,4x9,1 мм 62,39x17,4x8,24 мм 85x54x6 мм 86x54x6 мм
Вага 22 г 12 г 34 г 16,2 г 21 г 45,2 г 126 г
Сенсорний екран + - - - - + -
PIN-код + + + + + + +
Фраза-пароль + + + + + + +
Кількість криптовалют 1600+ 1400+ 5000+ 1000+ 5000+ 5000+ 15000+
Автономна робота + + + + + + +
Подключение по Bluetooth - - + - - + -
Поддержка Android + + + + + + +
Поддержка iOS + + + - - + +
Ціна $219 $69 $149 $100 (тільки у посередників) $70 $279 (попереднє замовлення) $100

Серед аналогічних пристроїв Trezor Model T виділяється наявністю сенсорного екрана за оптимальних показників розміру та ваги пристрою. Відомо, що Трезор жодного разу не було зламано на програмному чи апаратному рівні. Інші виробники або не вказують технологію захисту даних, або існує підтверджена інформація про обхід зловмисниками таких систем, як у випадку з Ledger. Що робить пристрої Trezor менш привабливими для покупки, так це кількість підтримуваних валют і ціна: порівняно з 5 і 15 тисяч у конкурентів 1600+ виглядає за такі гроші менш цікаво.

Ми не знайшли у компаній Ledger та SafePal технологій для анонімізації платежів, чим може похвалитися флагман Trezor (але не базова версія). В іншому принцип роботи пристроїв приблизно однаковий: синхронізація з ПЗ на комп'ютері та смартфоні через один або кілька каналів (як у пристроїв Ledger), автономність роботи, можливість захистити дані за допомогою насіння відновлення.

Підключення холодного гаманця Trezor до комп'ютера

Вхід у гаманець Трезор на ПК можливий через браузер Google Chrome або Mozilla Firefox, а також клієнт Trezor Suite. За наявності стабільного інтернету різниці в наборі функцій між вебверсією та програмою немає, проте саме остання забезпечує автономний доступ, коли можливість підключитися до мережі відсутня.

Після підключення гаджета до комп'ютера на екрані першого з'явиться посилання на сайт, де будуть інструкції зі встановлення потрібного софту та коротке пояснення, як користуватися Trezor гаманцем. У тому числі ви знайдете там поради на випадок, якщо комп'ютер або телефон не зможе правильно розпізнати пристрій. Зазвичай у таких випадках необхідно оновити драйвер USB.

Після встановлення програми на ПК стартує завантаження драйверів для самого гаманця – не відключайте його від комп'ютера в цей час, щоб уникнути поламання. Потім почнеться налаштування пристрою: необхідно буде прописати насіння відновлення, фразу-пароль і пін-код, вигадати ім'я гаманця, за бажанням поставити індивідуальне зображення на головний екран і додати сайт Trezor в закладки браузера, щоб не стати жертвою фішингу. Також ви можете підписатися на email-розсилку для отримання новин від компанії.

На цьому налаштування завершиться. При наступному вході в систему достатньо підключити гаманець до ПК через кабель та ввести пін-код на екрані пристрою.

Підключення Trezor до смартфона

Попри заяви деяких оглядачів щодо наявності мобільного клієнта для Трезор це не відповідає дійсності. На офіційному сайті продукту йдеться, що розробка застосунків для смартфонів все ще триває. Зараз інтерфейс гаманця на мобільному доступний тільки користувачам Android і тільки через браузер.

Для подібного підключення необхідно з'єднати пристрій Trezor та телефон за допомогою кабелю та виконати ряд простих дій:

  1. Впевнитись, що на гаманці встановлена ​​остання версія прошивки. Якщо ні, оновити її можна за допомогою програми на комп'ютері.
  2. Відкрити на смартфоні браузер Google Chrome – це обов'язкова умова, оскільки інші браузери не підтримуються.
  3. Перейти на сайт вебверсії.
  4. Клацнути на кнопку Find Trezor, якщо синхронізація не відбулася автоматично.
  5. Дотримуватися інструкцій на екрані, доки не відкриється основний інтерфейс гаманця.

Браузерна версія для мобільного дозволяє керувати криптогаманцями, відправляти та отримувати кошти, відстежувати історію транзакцій, встановлювати та змінювати параметри безпеки пристрою тощо.

Також розробники не обмежують клієнтів у використанні сторонніх програм для керування рахунками: Sentinel, Walleth, Mycelium та інші мобільні клієнти підтримують обидві версії Trezor.

Реєстрація гаманця Trezor та авторизація в системі

Процес реєстрації для використання Трезор як такий відсутній, тому що пристрій не збирає особисті дані користувачів, а у виробника відсутній доступ до серійних номерів гаманців, що унеможливлює персоналізацію.

Вхід у систему здійснюється через програму для ПК або браузерну версію, також доступну на телефоні. Перед першим підключенням Trezor важливо переконатися, що пломба на USB-роз'ємі не пошкоджена.

Після виконання первинного налаштування, детально описаного вище, авторизація буде простою та швидкою: гаманець підключається до комп'ютера або смартфона, вводиться пін-код, відкривається робочий інтерфейс. Для доступу до криптовалюти через сторонні програми може знадобитися й інша інформація: сід-фраза повністю або частково, фраза-пароль тощо.

Насіння відновлення (Recovery Seed)

Насінням відновлення називають слова, які записуються у певній послідовності та служать для ідентифікації власника криптогаманця, оскільки кожна комбінація унікальна. У пристроях Trezor їх 12 або 24. Разом вони формують сід-фразу, яку кожен власник криптоактивів береже як зіницю ока.

Насіння відновлення формується при першому підключенні гаманця до ПК або смартфона. Розробник попереджає, що фотографувати або іншим чином зберігати таку інформацію на електронному носії небезпечно. Рекомендується записати сід-фразу на папері або викласти на спеціальній металевій картці, яка не боїться фізичного впливу, та сховати у надійне місце. При втраті доступу до насіння відновлення можна назавжди втратити свої заощадження.

Отримання криптовалюти на Trezor

Щоб отримати криптовалюту на холодний гаманець, необхідно:

  1. Підключити Трезор до ПК або телефону та увійти в інтерфейс керування.
  2. Клікнути по вкладці «Транзакції», після чого у меню натиснути на «Отримати».
  3. Адреса для зарахування криптовалюти буде додана за замовчуванням — її потрібно скопіювати та відправити користувачеві, який буде надсилати кошти.
  4. Переконатися, що адреса, що продублювалась на екрані гаманця, збігається з тим, що видно у Trezor Suite. Важливо перевірити, щоб комбінації збігалися: це виключить зламування пристрою.
  5. Дочекатися зарахування крипти на баланс.

Якщо для якогось виду валюти немає рахунку, його потрібно створити. Це можна зробити в кілька кліків. Для різних цілей і завдань можна зробити необмежену кількість адрес, навіть для однієї монети.

Усі операції відстежуються у меню транзакцій. Тут можна знайти вхідні та вихідні платежі, курси обміну, актуальний баланс тощо. Інтерфейс дозволяє відображати інформацію у вигляді графіків, які можна вивантажити у форматах PDF і CSV.

Купівля криптовалюти на Trezor

Купити крипту через інтерфейс гаманця за фіат можна за допомогою таких платіжних методів, як:

  • Банківська карта Visa або MasterCard;
  • сервіси Google або Apple Pay;
  • кошти електронної комерції, доступні в країні.

Відкривши потрібну вкладку, ви побачите перелік бірж та обмінників, з якими Trezor працює безпосередньо, що спростить та прискорить процес покупки. Після цього:

  1. Натисніть кнопку «Купити» навпроти назви компанії-продавця.
  2. Впишіть суму фіатної валюти, яку хочете витратити, або кількість монет, які потрібні для покупки. Друге значення автоматично оновиться.
  3. Якщо платите карткою або за допомогою електронного гаманця, вкажіть платіжні реквізити.
  4. Ознайомтеся з сумою оплати, що включає комісію.
  5. Підтвердьте транзакцію, якщо умови задовольняють вас.

Також купівля крипти на Трезор можлива й іншими способами. Наприклад, ви вирішили придбати криптоактиви в іншого трейдера або на платформі, що не входить до доступного списку. У такому випадку на допомогу прийде стандартний інтерфейс отримання, описаний у попередньому пункті: потрібно створити адресу для монети, що цікавить, перевірити збіг платіжних даних у застосунку і на екрані гаманця, підтвердити транзакцію, чекати зарахування крипти.

Продаж криптовалюти на Trezor

Надсилання криптоактивів для продажу/обміну/перенесення на інший майданчик відбувається через меню «Надіслати». Інтерфейс тут досить лаконічний, і для транзакції достатньо заповнити такі поля:

  1. Адреса (Adress) одержувача, яку можна вписати вручну або за допомогою QR-коду. Якщо інформація буде введена некоректно, програма повідомить про це.
  2. Сума (Amount) – в це поле можна вписати як певну кількість коїнів, так і еквівалент у фіатній валюті (наприклад, доларах). Друге значення автоматично підтягнеться. Курс ґрунтується на інформації сайту CoinMarketCap. У блоці з кількістю криптовалюти можна натиснути на стрілочку, щоб поставити на відправлення весь запас монет.
  3. Комісія (Fee) – плата майнеру за проведення платежу. Її сума залежатиме від пріоритетності транзакції.
  4. Додати одержувача (Add recipient) – можливість розділити платіж на кілька адрес та заощадити на комісії.

Після формування заявки потрібно перевірити ще раз інформацію та натиснути «Надіслати».

Комісія

Сервіси Трезор не стягують додаткову плату з власника гаманця за отримання, відправлення, зберігання та обмін криптовалют. Однак під час проведення вихідного платежу потрібно заплатити винагороду майнеру, через техніку якого обробляється транзакція.

Розмір такої комісії залежить від того, наскільки терміново потрібно здійснити платіж. При оформленні транзакції потрібно вибрати один із пріоритетів:

  • Високий.
  • Нормальний.
  • Економічний.
  • Низький.

Наприклад, при відправленні біткоїнів на суму $10 із пріоритетом «Економічний» комісія в нашому випадку склала $0,42.

Trezor Exchange – обмін криптовалюти

Після поповнення гаманця будь-якою доступною криптою її можна обміняти на іншу. З повним переліком монет, що підтримуються Trezor, можна ознайомитись на офіційному сайті.

Для проведення операції необхідно:

  1. Зайти в вкладку «Обмін» (Exchange).
  2. Вибрати один із наявних видів криптовалюти.
  3. Вказати суму, пріоритетність транзакції та валюту, яку необхідно отримати.
  4. Підтвердити обмін та дочекатися оновлення балансу.

Адміністрація Трезор зазначає, що інтерфейс Suite не підтримує певні види монет. У такому разі їх зберігання на гаманці можливе, але адміністрування буде здійснюватися через сторонні програми, як Electrum, Metamask та ін.

Стейкінг на Trezor

Стейкінг – це спосіб пасивного заробітку на криптовалютах, в основі яких лежить технологія PoS. Він нагадує банківський депозит: власник залишає монети у системі, вони використовуються для проведення операцій у блокчейні, що приносить дохід.

Наразі холодний гаманець Трезор не підтримує стейкінг, проте пристрій можна використовувати для передачі крипти до систем, які працюють з даною технологією.

Для цього потрібно зареєструватися у відповідному сервісі, створити криптогаманець та перенести коїни з Trezor. Коли монети опиняться на потрібному рахунку, залишиться знайти опцію Delegate funds у меню, підтвердити операцію стейкінгу та почати заробляти.

Відгуки про гаманець Trezor

Проаналізувавши відгуки про Trezor Wallet, ми зробили висновок, що понад 90% з них позитивні, що говорить про високу довіру користувачів до продукту.

Насамперед клієнти хвалять систему безпеки пристрою як на програмному, так і на апаратному рівні. Позитивно висловлюються про надійність гаманця і тривалий термін служби, що помітно перевищує гарантійний. Також без уваги не залишаються простий інтерфейс, зрозумілі налаштування, відсутність прихованих комісій та гарний вибір монет, що підтримуються.

Негативні відгуки про гаманець Trezor звертають увагу на відсутність застосунків для мобільних платформ та високу ціну на Model T. У поодиноких випадках фіксувався персональний негативний досвід користувачів, пов'язаний з їхнім малим досвідом у сфері трейдингу.

Служба підтримки

Основним засобом зв'язку із підтримкою Трезор є онлайн-чат. Іконку для доступу до нього можна знайти у правому нижньому кутку будь-якої сторінки сайту. Крім того, відповіді на запитання можна знайти у розділах:

  • FAQ`s;
  • «Блог»;
  • «Форум»;
  • «База знань».

У цих розділах ви дізнаєтеся, як усувати певні технічні проблеми, поповнювати рахунок, відправляти та обмінювати криптовалюту, взаємодіяти через гаманець зі сторонніми програмами та багато іншого.

Також до сапорту можна звернутися електронною поштою – [email protected].

Рейтинг обслуговування клієнтів:

  • Середній час очікування відповіді: 2-4 хвилини.
  • Середній бал NetPromoter Score: 9.
  • Середній бал кваліфікованості персоналу: 8,8.
  • Загальний бал: 8,9.
  • Рейтинг: 1.

Висновки експертів Liga.Crypto

Ми рекомендуємо апаратні гаманці Trezor для зберігання криптоактивів.

По-перше, більш як 90% користувачів задоволені використанням пристроїв, що видно за високими оцінками у відгуках на маркетплейсах та думками людей на тематичних форумах.

По-друге, система захисту обох версій гаманця здатна забезпечити збереження даних, що особливо оцінять великі інвестори в криптовалюту. Зазначимо, що на сьогодні не зафіксовано витоків коштів із цих пристроїв.

Щобільше, до плюсів приладу відносяться широкий перелік доступних криптовалют, якісна система інтеграції зі сторонніми сервісами, мінімалістичний, простий в освоєнні інтерфейс. Насамкінець відзначимо оперативну роботу служби підтримки.

Питання та відповіді

⇒ Що вибрати: SafePal, Trezor чи Ledger?

У пристроїв кожної з торгових марок є свої переваги та недоліки. Вибираючи холодний гаманець, оцінюйте варіанти за актуальними для вас критеріями (підтримувані валюти, автономний режим роботи, протоколи резервного копіювання тощо). Зі свого боку ми можемо порекомендувати продукцію Trezor як безпечну та функціональну, проте каменем спотикання для покупки може стати висока ціна на флагманський пристрій та відсутність екосистеми для мобільних платформ.

⇒ Що робити при втраті Trezor?

Якщо ви втратите гаманець Трезор, то зможете відновити дані за допомогою іншого подібного пристрою. Головною умовою є збереження насіння відновлення. У меню нового гаманця потрібно буде повністю відтворити сід-фразу, що дозволить витягти з блокчейну відомості про ваші заощадження. На жаль, при втраті насіння відновлення повернути доступ до даних не вдасться.

⇒ Як забезпечити максимальну безпеку, використовуючи гаманець Трезор?

Декілька порад від нас:

  • Збережіть насіння відновлення на надійному фізичному носії, якому не страшна дія води, вогню та інших факторів. Не зберігайте сід-фразу на електронному пристрої, який може потрапити під приціл хакерів.
  • Обов'язково встановіть фразу-пароль та пін-код для доступу до гаманця. Нехай це уповільнить доступ до криптоактивів, натомість точно зменшить ризик доступу до них третіх осіб.
  • Завжди перевіряйте ще раз платіжні адреси в програмі та на екрані гаманця.

⇒ Для користування холодним гаманцем Trezor верифікація потрібна?

Ні. Гаманці Трезор не збирають жодної персональної інформації про вас і тим більше не передають її стороннім службам. Пристрої не залежать від інтернету та можуть працювати автономно. На додаток, у Model T є технологія для збільшення анонімізації транзакцій. Як запевняє компанія-виробник, вона не має доступу до серійних номерів конкретних пристроїв, а номер випущеної партії служить виключно для виявлення браку.

⇒ Як оновити ПЗ Трезор?

Виробник поступово вводить нові функції у криптогаманці, тому важливо стежити за актуальністю ПЗ.

Повідомлення про наявність нової версії з'явиться у верхньому правому кутку клієнта. Відкривши це меню, ви побачите інструкцію для швидкого оновлення прошивки. Наприклад, у сенсорній Model T необхідно:

  1. Від’єднати гаманець від кабелю USB.
  2. Декілька разів провести пальцем по екрану зліва направо.
  3. Знову з'єднати пристрій із ПК.
  4. Підтвердити оновлення у меню.

Після закінчення процесу гаманець перезавантажиться і буде готовим до роботи.

⇒ Як скинути Trezor до заводських налаштувань?

Для цього потрібно підключити гаманець до інтерфейсу керування та зайти у вкладку налаштувань. У цьому меню потрібно вибрати вкладку «Розширені налаштування» та функцію «Форматувати» (Wipe device). Виконуйте цю процедуру лише у випадку, якщо маєте доступ до сід-фрази. Переконатися в її актуальності можна в цьому меню – у вкладці «Перевірити насіння відновлення».

⇒ Як відновити дані на Трезор?

У різних ситуаціях (забули пін-код, втратили або пошкодили пристрій) може знадобитися відновлення гаманця. Для цього підключіть пристрій – старий або вже новий – до комп'ютера та перейдіть на офіційний сайт Trezor. У вкладці «Старт» виберіть функцію «Відновити гаманець» та дотримуйтесь інструкцій. Оскільки для виконання операції потрібно введення сід-фрази, до якої вебсервіс не має доступу, більшість дій буде виконуватися на екрані самого пристрою.


Скачати мобільний додаток Trezor

Оцініть роботу компанії

Обов`язково для заповнення