Криптовалютний гаманець Electrum
- Понад 1000 токенів
- Великий вибір програм стейкінгу
- Кешбек для власників токена AWC
- Купівля криптовалюти банківською картою
Увага! Сторінка монетизується. Ми можемо отримувати винагороду, коли користувачі реєструються, поповнюють рахунок або використовують промокод, перейшовши на сайт компанії Electrum за посиланням на нашому сайті. Це не вплине на якість послуг, вартість активів чи розмір комісії для вас.
Інформація, опублікована на порталі Ліга.Crypto, була взята з відкритих джерел. Ми не даємо інвестиційних порад та не несемо відповідальності за фінансові операції користувачів.
Пам'ятайте, що інвестиції у криптовалюти пов'язані з високим ризиком. Щодня частина інвесторів втрачає вкладені кошти через високу волатильність ринку, а трейдери зазнають збитків через використання високоризикових торгових інструментів, таких, як ф'ючерси та кредитне плече.
Волатильність курсу може призвести до втрати вкладених коштів. Маржинальна та ф'ючерсна торгівля несуть підвищені ризики й можуть спричинити значні збитки.
Кількість криптовалют | 1 |
---|---|
Криптовалюти | BTC |
Веб-гаманець | Відсутній |
Холодне зберігання | Відсутнє |
Доступно у країнах |
|
Мови |
|
Комісії | Комісія блокчейну за транзакції |
Варіанти поповнення рахунку | Біткоїн |
Варіанти виведення грошей | Біткоїн |
Пов'язані біржі | Відсутні |
Стейкінг | Відсутній |
Мобільний додаток | Для Android |
Переваги
- Дуже простий інтерфейс
- Висока надійність
- Інтеграція з апаратними гаманцями
- Можна додати кілька рахунків
- Є клієнт для ПК та додаток для смартфонів
Недоліки
- Тільки для зберігання біткоїну
- Дуже обмежений функціонал
- Немає застосунку для iOS
- Немає служби підтримки
Гаманець для зберігання криптовалют Electrum
Electrum (Електрум) — один з найстаріших криптогаманців для зберігання біткоїну. Перша версія була випущена у далекому 2011 році, мала обмежену функціональність і простий дизайн. Загалом з того часу мало що змінилося. Сьогодні гаманець існує у двох варіантах — клієнт для ПК та додаток для смартфона, причому останній можна встановити лише на Android.
Можливості криптогаманця Електрум дуже скромні — він призначений для зберігання лише біткоїну, а функціональність обмежена тільки транзакціями. Додаток та клієнт для комп'ютера підтримує понад 15 мов, включаючи українську та російську, тож користуватися ними цілком комфортно. Ми присвятили наш огляд Electrum застосунку, однак ви також можете встановити гаманець на Windows, macOS та Linux. Між версіями для смартфона та комп'ютера немає принципової різниці, інтерфейс практично однаковий.
Інтерфейс та зручність використання криптовалютного гаманця Electrum
Офіційний сайт Electrum Wallet — electrum.org. На ньому представлена основна інформація про додаток. Сайт виглядає дещо застарілим, втім, як і дизайн застосунка. На офіційному сайті можна завантажити клієнт на ПК або інсталяційний файл для Андроїд.
Інтерфейс додатка зроблений дуже просто. Тут всього дві функціональні кнопки — «Отримання» та «Відправлення».
Меню налаштувань відкривається натисканням кнопки з зображенням зеленого кола, що розташована у верхньому кутку праворуч. Тут можна вибрати мову інтерфейсу, фіатну валюту відображення вартості біткоїну та джерело оновлення курсу. Кнопка зліва відкриває меню, в якому можна побачити деталі транзакцій, скопіювати сид-фразу та підключити ще один рахунок. Користувачам доступний гаманець Electrum російською та українською мовами, проте переклад не повний.
Безпека Electrum
Electrum Wallet — один із перших некастодіальних гаманців з відкритим вихідним кодом. Як і в інших додатках такого типу, основним елементом безпеки є сид-фраза — персональний ключ користувача для доступу до криптовалют на Electrum. Ключі зберігаються у зашифрованому вигляді на пристрої, на якому встановлено гаманець, і не передаються на сервер компанії.
Доступ до самого додатка захищений пін-кодом або двофакторною автентифікацією за допомогою однойменної програми Google — все залежить від вибору користувача. Якщо ви забудете пін-код, холодний гаманець Електрум доведеться встановлювати заново, так як відновити його не можна. Вхід за відбитком пальця не підтримується.
Електрум — не холодний гаманець, тож за надійністю поступається апаратним пристроям для зберігання крипти. У той же час, по безпеці він набагато надійніший за популярні програмні гаманці, оскільки пропонує 2FA.
Встановлення гаманця Electrum на мобільний телефон
Гаманець Електрум завантажити та встановити можна на телефони під керуванням Android будь-якої версії, починаючи з 5.0. Ви можете завантажити інсталяційний файл на офіційному сайті та вручну інсталювати програму на смартфон, або встановити його з Play Market. Версії для iOS немає і компанія не планує її випускати.
Розглянемо, як встановити гаманець Electrum з Play Market:
- Відкрийте магазин додатків на своєму пристрої.
- Введіть назву гаманця у рядку пошуку.
- Перейдіть на сторінку застосунка.
- Натисніть «Встановити».
Файл важить менше 100 Мб, тому установка займає не більше хвилини.
Якщо вам потрібен окремий APK-файл, ви можете завантажити його прямо з офіційного сайту. Для цього необхідно:
- Відкрити в браузері телефону сайт криптогаманця electrum.org.
- Натиснути «Download».
- Вибрати потрібну версію та натиснути на неї.
- Дочекатися завантаження.
- Відкрите завантажений файл.
- Запустити встановлення.
Так само ви можете скачати Electrum на macOS і Windows.
Реєстрація на Electrum
У гаманці Electrum реєстрація не потрібна, достатньо створити рахунок та налаштувати спосіб входу.
Верифікація в Електрум
Electrum — гаманець з повною анонімністю. Користувачеві не потрібно надавати персональні дані та проходити перевірку особи для використання криптогаманця.
Створення та налаштування гаманця Electrum
Після встановлення застосунка Electrum, створити гаманець можна в кілька кліків. Скористайтеся інструкцією:
- Відкрийте додаток.
- Виберіть сервер для підключення до блокчейну. Тут є два варіанти — автоматичне визначення та вибір з доступних. Рекомендуємо зупинитись на автоматичному підключенні.
- Дайте ім'я гаманцю.
- Натисніть «Next».
- Виберіть тип гаманця. Користувачам доступний стандартний гаманець та з двофакторною автентифікацією. Більшості користувачів підійде стандартний гаманець.
- Потім виберіть «Create a new seed», щоб програма згенерувала персональний ключ.
- Натисніть «Next».
- Запишіть сид-фразу, яка показана на екрані. Якщо хочете самостійно придумати сид-фразу, натисніть «Extend seed with custom words» і введіть 12 слів.
- Підтвердьте свій персональний ключ. Для цього введіть 12 слів сид фрази у правильному порядку та натисніть «Next».
- Вкажіть свою адресу електронної пошти та синхронізуйте обліковий запис з Google Authenticator, якщо ви вибрали створення гаманця з двофакторною автентифікацією. Якщо вибрали створення стандартного гаманця, вказувати email не потрібно.
- Введіть шестизначний пін-код, який використовуватиметься для входу в гаманець, і натисніть «Finish».
Після створення гаманця Електрум ви можете перейти до налаштувань та змінити мову. Для цього слід натиснути «Preferences» та вибрати потрібний варіант у блоці «Language». Після зміни мовних налаштувань потрібно перезапустити додаток.
Seed-фраза (Секретна фраза)
Сид-фраза — це послідовність з 12 слів англійської мови, яка є основним методом захисту криптовалюти, що зберігається на гаманці. З її допомогою можна:
- Отримати доступ до рахунку;
- відновити рахунок після перевстановлення застосунку;
- імпортувати рахунок з іншого гаманця до Електрум.
Seed-фраза генерується додатком при створенні гаманця Електрум. Її обов'язково потрібно записати та зберігати у надійному місці. Якщо ваш персональний ключ потрапить у чужі руки, ви втратите свою криптовалюту. Загубивши її, ви не зможете відновити доступ до гаманця.
Зберігайте записану фразу у надійно захищеному місці. Не копіюйте її в нотатки, не фотографуйте та не завантажуйте на хмару. Найкращий спосіб зберігання — записати на спеціальній металевій табличці та тримати у сейфі.
Додавання мереж
Електрум підтримує лише мережу біткоїну. Налаштування відбувається автоматично під час створення гаманця. Інші мережі не можна додати.
Інші налаштування
У гаманець Electrum вхід налаштувати не можна. На постійній основі доступний один спосіб — розблокування за пін-кодом. Використовуйте надійний пін-код, який ви точно не забудете, оскільки відновити його не можна.
Додаток не дозволяє окремо підключити двофакторну автентифікацію після створення стандартного гаманця. Якщо ви передумаєте і вирішите, що вона вам все ж таки потрібна, доведеться створювати гаманець заново.
Створення додаткового гаманця на Електрум
Криптогаманець Електрум дозволяє створювати кілька рахунків. Кількість облікових записів в одному гаманці не обмежена, проте для кожного використовується персональна сид-фраза.
Щоб додати ще один рахунок на Електрум, виконайте наступне:
- Натисніть назву гаманця у верхньому кутку ліворуч.
- Виберіть «Other wallets».
- Натисніть на «+» внизу екрана (кнопка «Create wallet»).
- Введіть назву додаткового гаманця.
- Натисніть «Далі».
- Виберіть тип — стандартний, з двофакторною автентифікацією або з кількома підписами.
- Виберіть дію: створити нову сид-фразу або використовувати персональний ключ від іншого гаманця. У першому випадку слід записати персональний ключ.
- Натисніть «Далі».
- Введіть сид-фразу.
- Натисніть «Готово».
Перемикання між гаманцями відбувається на головному екрані застосунка.
Резервна копія
Електрум є оболонкою для взаємодії з блокчейном, в якому зберігаються ваші біткоїни. Резервна копія гаманця не потрібна, замість неї використовується сид-фраза, з якою ви можете отримати доступ до своєї криптовалюти через будь-який програмний гаманець.
Особистий кабінет на Electrum
Биткоїн гаманець Electrum не збирає та не зберігає особисті дані користувачів, тому потреби в особистому кабінеті немає.
Вхід до особистого кабінету Електрум
Вхід у гаманець відбувається за пін-кодом або одноразовим кодом, що генерується додатком Google Authenticator. Авторизація за відбитком пальця не підтримується.
Криптовалюти, що підтримуються на Electrum
Криптогаманець Electrum підтримує лише одну криптовалюту — біткоїн. Ви можете налаштувати відображення балансу в цілих монетах або частинах біткоїну. У гаманці є 4 варіанти:
- BTC — цілий біткоін;
- sat — сатоші або 0.000 000 01 BTC;
- mBTC — мілібіткоїн, що дорівнює 100 сатоші;
- біт — 0.000 001 BTC.
Вибір варіанта відображення балансу відбувається у налаштуваннях гаманця.
Функціонал та технічні характеристики криптогаманця Electrum
Биткоїн-гаманець Електрум підтримує лише три функції:
- Зберігання біткоїну на рахунку;
- відправлення криптовалюти;
- отримання біткоїну.
У гаманці не передбачено вбудованого браузера Web3 і його не можна підключити до централізованих майданчиків. Electrum не підтримує зберігання NFT, свопи та стейкінг.
Як внести криптовалюту на гаманець Electrum?
Розберемося, як користуватися гаманцем Electrum. Для початку на нього потрібно переказати криптовалюту. Зробити це можна з рахунку на криптобіржі чи іншого гаманця. Якщо криптовалюти у вас немає, ви можете купити її за державні валюти у криптообміннику або через централізовану криптобіржу, наприклад, Binance.
Щоб поповнити свій Electrum, у гаманці потрібно виставити рахунок. Для цього необхідно:
- Відкрити гаманець.
- Натиснути «Отримання».
- У графі «Повідомлення» вказати ціль переказу. Загалом тут можна писати що завгодно.
- Далі вказати суму.
- Вибрати термін дії рахунку, наприклад, 1 день.
- Натиснути «Create request».
- Натиснути кнопку «Copy», щоб скопіювати адресу транзакції або відсканувати QR-код.
Далі для переведення криптовалюти на холодний гаманець Електрум необхідно виконати наступне:
- Відкрити свій рахунок на біржі або інший криптогаманець, на якому зберігається крипта.
- Перейти до розділу переказів.
- Вибрати біткоїн — BTC.
- Вказати мережу — Bitcoin. Зазвичай вона встановлена за замовчуванням.
- Ввести кількість монет.
- Вставити адресу вашого рахунку в Electrum.
- Надіслати монети.
Поповнювати з програмних криптогаманців ще простіше. Достатньо відсканувати QR-код з адресою гаманця і він буде підставлений автоматично у рядок призначення транзакції. Вам залишиться лише ввести кількість монет для переказу та підтвердити дію.
Як відправити криптовалюту з Електрум?
З гаманця Electrum криптовалюта може бути відправлена на будь-яку біткоїн-адресу. Для переказу необхідно виконати таке:
- Скопіювати біткоїн-адресу, на яку ви збираєтеся відправляти монети.
- У гаманці Electrum натиснути «Відправлення».
- У блоці «Сума» вказати кількість монет.
- У рядку «Призначення» вказати деталі транзакції (опціонально).
- У блоці «Отримувач» вставити скопійовану адреси для переказу.
- Підтвердити транзакцію введенням пін-коду від гаманця.
Після двох підтверджень у блокчейні монети буде перераховано на вказану адресу.
Збори та комісії на Electrum
У гаманці Electrum комісія знімається лише за транзакції. Її розмір постійно змінюється і залежить від кількості криптовалюти та завантаженості мережі. Середній розмір комісії у мережі Bitcoin дорівнює $0.825.
Як вивести криптовалюту з Electrum?
У гаманці Electrum виведення грошей на картку не підтримується. Проте ви можете використовувати сторонні сервіси для обміну крипти на фіат (державні валюти) з виведенням на карту.
Найпростіший спосіб — виведення на рахунок криптобіржі Binancе. Для цього необхідно мати верифікований обліковий запис на цьому майданчику.
Щоб вивести гроші у такий спосіб, необхідно:
- Відкрити свій рахунок Binancе, вибрати основний гаманець, натиснути на BTC і скопіювати адресу для поповнення біткоїном.
- Відкрити гаманець Electrum та відправити потрібну кількість монет на скопійовану адресу Binancе.
- Перейти до розділу Binancе P2P.
- Ввести кількість біткоїну для продажу та спосіб отримання грошей, наприклад, UAH на карту monobank.
- Вибрати відповідну пропозицію з наведених на сторінці.
- Вказати номер картки та ПІБ власника.
- Дочекатися зарахування грошей на картку.
- Підтвердити отримання грошей. Біткоїн після цього буде автоматично списаний з вашого рахунку на біржі.
Виведення у такий спосіб займе до 15 хвилин. Перевага Binancе P2P полягає у відсутності комісії. Вам доведеться сплатити тільки збір блокчейну за переведення біткоїну з гаманця Electrum на ваш рахунок на біржі.
Інтеграція з іншими сервісами
Ви можете інтегрувати холодний гаманець з Електрум для передачі криптовалюти. Це можливо лише з апаратними гаманцями Trezor, Ledger та Keep Key. Для цього необхідно встановити клієнт на ПК та підключити до комп'ютера апаратний гаманець. Потім в налаштуваннях слід вибрати встановлення з'єднання. Через кілька секунд обидва гаманці будуть готові до роботи і ви зможете перевести криптовалюту з одного на інший.
Служба підтримки
У додатку гаманця та на сайтіelectrum.org не передбачено форми зв'язку зі службою підтримки. Проаналізувавши знайдені в мережі про Electrum Wallet відгуки, можемо дійти невтішного висновку, що у компанії немає саппорта.
Відгуки про криптогаманець Electrum
У Google Play на сторінці додатків Electrum.org відгуки представлені у великій кількості — їх більше 2 тис. Проте далеко не всі з них позитивні. Оцінка додатка змушує сумніватися у доцільності встановлення — 3.6 балів з 5.
На сторінці гаманця Електрум відгуки описують поширену проблему з введенням сид-фрази — деяким клієнтам не вдалося увійти до свого акаунту після перевстановлення додатку. Також користувачі відзначають відсутність служби підтримки та неможливість подивитися розмір комісії до проведення транзакції.
У позитивних відгуках про Electrum хвалять простий інтерфейс та наявність додаткового захисту у вигляді двофакторної аутентифікації.
Заключна думка експертів Ліга.Crypto
Нам важко оцінити гаманець для криптовалюти Electrum, оскільки він пропонує дуже скромний набір функцій. Поряд зі зручними та функціональними криптогаманцями на кшталт MetaMask, Trust Wallet або навіть Exodus, Електрум виглядає справжнім «динозавром» із застарілим дизайном та мінімумом можливостей. Він загалом підійде тим, кому потрібно лише час від часу переказувати та отримувати біткоїн. Проте досвідченим користувачам, які тримають на гаманці багато різних монет, беруть участь у стейкінгу або активно торгують на DEX-біржах, рекомендуємо звернути увагу на сучасні та функціональні гаманці.
Поширені запитання
ᐈ Чи можу я імпортувати свій гаманець в Electrum?
Ви можете перенести токени зі свого біткоїн-гаманця в Електрум за допомогою сид-фрази. По суті, Electrum, як і будь-який інший програмний гаманець, є лише оболонкою для доступу до токенів, що зберігаються в блокчейні. Щоб перенести свій рахунок в Електрум, достатньо завантажити та встановити застосунок, створити гаманець і на етапі копіювання сид-фрази натиснути «Використовувати існуючу». Далі необхідно ввести сид-фразу від вашого гаманця.
ᐈ Як я можу створити резервну копію гаманця Електрум?
Резервною копією в програмних гаманцях виступає сид-фраза. Щоб побачити її в Електрум, натисніть назву поточного рахунку на головному екрані програми, виберіть «Wallet details» і тапніть блок «Seed».
ᐈ Як відбувається процес відновлення доступу до криптогаманця Electrum, якщо я втратив свою мнемонічну фразу?
Без сид-фрази ви не зможете відновити доступ до гаманця та своєї криптовалюти. Будьте уважні та зберігайте її в надійному місці.
ᐈ Як довго зазвичай займає обробка транзакцій у гаманці Електрум?
У середньому одна транзакція в біткоїн-мережі триває від 5 хвилин до 2 годин. Зазвичай користувач може прискорити передачу токенів, встановивши більший розмір комісії блокчейну, але у гаманці Electrum такої можливості не передбачено.
ᐈ Які додаткові заходи безпеки я можу вжити для захисту гаманця на Electrum?
На етапі створення рахунку можна вибрати тип гаманця з двофакторною автентифікацією. У цьому випадку для доступу до криптогаманця необхідно буде спочатку ввести пін-код з 6 чисел, а потім одноразову кодову комбінацію з додатку Authenticator. При цьому для налаштування 2FA потрібно буде вказати актуальну адресу електронної пошти.
ᐈ Як довго зберігаються історія транзакцій та дані в гаманці Електрум?
Деталі всіх транзакцій у гаманці Електрум зберігаються на пристрої до перевстановлення застосунка. Після перевстановлення вся історія буде очищена і переглянути її стане неможливо. Після цього для входу в гаманець доведеться ввести сид-фразу.
⇒ Чи можна поповнити Electrum з картки Visa чи MasterCard?
Поповнити Electrum можна тільки біткоїном. Але ви можете купити криптовалюту в криптообміннику або на централізованій біржі за допомогою банківської картки. Найпростіший спосіб — поповнення через біржу Binance. Вона приймає до оплати гривню.
⇒ Як підключити Електрум до децентралізованої мережі?
Гаманець Electrum працює тільки з мережею біткоїн. Підключити його до іншої мережі неможливо.
⇒ Що робити, якщо забув seed-фразу на Electrum?
Втративши сид-фразу від гаманця, ви назавжди втрачаєте доступ до криптовалюти, яка на ньому зберігається. Рекомендуємо зберігати сид-фразу у надійному місці та не показувати стороннім. Найнадійніші способи зберігання — на металевій табличці або на окремій флешці в домашньому сейфі або банківській комірці.
⇒ Як відновити рахунок в Електрум?
Для відновлення рахунку, наприклад, після перевстановлення застосунка, слід вибрати опцію «У мене є seed-фраза» та ввести 12 слів приватного ключа у відповідну форму криптогаманця. Після підтвердження введення система протягом кількох секунд перевірить відповідність сид-фрази, після чого в додатку відобразиться ваш рахунок і вся криптовалюта на ньому.
Оцініть роботу компанії