Бессилие институтов: кто помогает бороться с коррупцией на местах
Майже щодня ми бачимо картинку великої корупції на екранах наших гаджетів. Як правило, більшість розслідувальних програм говорять про розкрадання мільярдів та зловживання політичною владою, незаконні будівництва в центрі Києва чи в природоохоронних зонах. Але про те, як механізм боротьби з корупцією працює в регіонах силами громадських активістів, всеукраїнські медіа говорять мало, хоч це не менш важливий пункт на шляху до більш правової держави.
Розслідування в регіонах дуже сильно відрізняється від гучних журналістських програм з телевізора. Там не копаються у спальній білизні підозрюваних, і навіть не роблять відео з висоти польоту власності місцевих політиків. У більшості випадків активісти просто аналізують за ідеєю прозорі закупівлі, які в реальності "клуб українських любителів відмивання грошей" перетворює на темні.
З останнього для себе виділив три доволі успішних кейси боротьби з корупцією з регіонів: Львів, Кропивницький та Рівне. Ці міста вже тривалий час демонструють, що громадський контроль може працювати, і більше того може працювати ще й якісно: зупиняти схеми та повертати гроші в бюджет, а не просто спричиняти галас.