Зеленский предложил распустить Конституционный суд. Оправдывает ли цель средства?
29 жовтня, президент Володимир Зеленський вніс у парламент проєкт закону №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства". Цим документом він пропонує припинити повноваження складу Конституційного Суду.
У законопроєкті, рішення КС щодо антикорупційного законодавства та скасування електронних декларацій названо нікчемним - таким, що не створює правових наслідків. Також зазначено, що Велика палата судів ухвалила своє рішення в умовах реального конфлікту інтересів.Я не правник. Не розумію, яка позиція правничих організації по Конституційному суду і по законопроекту президента. Правничі організації мовчать. Тому за них будуть вирішувати вулиця, політики, ЗМІ, олігархи, та політтехнологи.
З політичної точки зору, ініціатива президента правильна, навіть геніальна.
Вона дозволяє залучити підтримку патріотично налаштованої частини суспільства. Частини, яка, зазвичай, налаштована проти президента. Ця ініціатива також є символом. Вона позначає пріоритети в політиці президента.З інституціональної точки зору, руйнуються інституції. Якщо судді корумповані, то потрібно їх саджати, а не змінювати.
У кожного своя правда. Я поговорив з кількома юристами і більшість з них не підтримують підхід Зеленського.
Чи підтримую його я? Чи вважаю я, що політична доцільність важливіша за повагу до закону?
На цьому етапі розвитку суспільства, конкретно в цій ситуації, думаю так.