Лічені дні залишаються до початку роботи Вищого антикорупційного суду. На цю нову судову інституцію в суспільстві покладені великі надії та сподівання. В професійних колах досі точаться дискусії щодо необхідності створення такого суду, який має стати завершальною ланкою в системі запобігання та протидії корупціі. Необхідно зауважити, що політичними силами та громадськими активістами сформовано «ейфорійну» уяву про новостворений суд, як каральний орган, від якого очікують здебільшого обвинувальних вироків щодо осіб, обвинувачених в корупційних правопорушеннях.

Однак сьогодні існують зовнішні фактори, від яких напряму залежить результат здійснення судочинства Вищим антикорупційним судом. Зокрема, це ризик, політичного, громадського тиску, не залишаться тут в стороні окремі представники влади та правоохоронні органи. Ціна незалежності мені особисто відома, як член НАЗК пройшов через політичні репресії за намагання зберегти НАЗК незалежним органом, тому суддям знадобляться неабиякі зусилля для збереження статусу незалежного Вищого антикорупційного суду.

З огляду на існуючий запит в українському суспільстві на протидію корупції, викликає подив, що без належної уваги у засобах масової інформації, в політичних та громадських колах залишився вирок Маліновського районного суду м. Одеси, яким було виправдано ряд посадових осіб органу місцевого самоврядування м. Одеси, в тому числі і мера м. Одеси Геннадія Труханова.

Чтобы прочесть этот материал нужно оформить подписку. Перейдите к полной версии страницы.