Сьогодні в Україні 3,7 млн економічно активних осіб передпенсійного віку, з яких понад 270 000 - безробітні. Міністр соціальної політики Андрій Рева вже заявив про те, що в рамках пенсійної реформи планується запровадити квоти для працевлаштування осіб, яким виповнилося 45 і більше років. Проте відповідний законопроект передбачає встановлення додаткових гарантій для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. Відповідно до закону Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, право на призначення пенсії за віком з'являється після досягнення 60 років. Також закон передбачає окремі випадки виходу на пенсію до настання 60 років - для жінок 1961 року народження і старших.

Читайте також - Секреты тайм-менеджмента: 5 примеров, как все успеть

Отже, на практиці додатковими гарантіями при працевлаштуванні зможуть скористатися виключно особи віком від 50 до 60 років та лише частина жінок від 48 років, яким можливість виходу на пенсію до досягнення 60 років передбачена пенсійним законодавством. Сьогодні в Україні близько 6,2 млн громадян віком від 50 до 60 років. Враховуючи середні показники економічної активності цієї категорії населення, під державні гарантії в сприянні працевлаштуванню підпадають 3,7 млн осіб.

Сьогодні в Україні близько 6,2 млн громадян віком від 50 до 60 років. Враховуючи середні показники економічної активності цієї категорії населення, держава сприятиме працевлаштуванню близько 3,7 млн осіб

Механізм бронювання та встановлення квот для роботодавців не новий. Він з’явився в українському законодавстві ще у 1991 році. Це один з видів соціального захисту працездатних громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Сьогодні в Україні, відповідно до закону Про зайнятість населення, для підприємств, чисельність працівників яких перевищує 20 осіб, діють п’ятивідсоткові квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Серед них - батьки, які одноосібно виховують дітей до шести років чи дітей-інвалідів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, особи, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, учасники бойових дій, люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах.

Читайте також - Работа за границей: панацея или кормежка для мошенников

Чтобы прочесть этот материал нужно оформить подписку. Перейдите к полной версии страницы.