Прозрачная добыча: как Украине попасть в "энергетический клуб"
До нас їде ревізор. З липня до вересня Міжнародний секретаріат Ініціативи з прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) та незалежний валідатор перевірятимуть як Україна виконує свої зобов’язання щодо впровадження Стандарту прозорості у сфері видобутку корисних копалин. Це - перша офіційна перевірка з боку Ініціативи, до якої Україна офіційно приєдналася 4 роки тому. Якщо перевіряючі підтвердять, що рівень прозорості доходів держави, отриманих від видобутку природних ресурсів, відповідає міжнародному стандарту, Україна отримає статус країни-члена ЕІТІ. А це означає - ріст у світових рейтингах, необхідний механізм для розвитку публічної політики і запобігання корупції у видобувних галузях.
Навіщо Україні ЕІТІ?
Причина перша: прозорий бюджет. У видобувних галузях щороку обертаються мільйони доларів. Національне антикорупційне бюро постійно говорить про цю сферу як одну з найбільш корупційних. А Стандарт ЕІТІ, у першу чергу, вимагає фінансової прозорості. Які суми отримує держава від видобувних компаній? Куди йдуть ці гроші? Всі ці відповіді стануть публічними. Завдяки вимогам ЕІТІ, у Нігерії, наприклад, виявили, що державна нафтова компанія NNCP за 2009-2011 роки недоплатила до бюджетів $2,6 млрд.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.